Enighet i hovedavtaleforhandlingene i Spekter
Hovedavtalene

- Spekter er fornøyd med å ha kommet til enighet med LO, Unio Akademikerne, YS og SAN om hovedavtaler for de neste fire årene, sier Spekters administrerende direktør Anne-Kari Bratten.
Spekter gikk inn i forhandlingene med ambisjoner om å finne løsninger som forsterker partenes felles oppmerksomhet på sikkerhet og beredskap. Den sikkerhetspolitiske situasjonen i Norge påvirker de fleste av Spekters medlemsvirksomheter, og mange har en sentral rolle i samfunnets samlede beredskap.
- Det er bra at samtlige hovedorganisasjoner er enige med oss i at sikkerhetssituasjonen i Norge nå, medfører økt behov for fokus på sikkerhet og beredskap også i arbeidslivet og i partsrelasjonene. Tematikken er nå hensyntatt i hovedavtalene, og det er vi fornøyd med, sier Bratten.
Hovedavtalene ble for øvrig videreført med kun mindre endringer.